הוכרזו הזוכים בתחרות הכתיבה של הליקון

בערב שהתקיים בספריה האזורית הוענקו הפרסים לזוכים בתחרות "מילה במקום" לשנת 2022. הזוכה בפרס הראשון, לונה בן דב, תייצג את מטה אשר בתחרות הארצית


ביום שני, 19 בספטמבר, התקיים בספריה האזורית מטה אשר טקס סיכום השלב הראשון והכרזת זוכי "מילה במקום" - תחרות הכתיבה הארצית לשנת 2022 של הליקון. 

במסגרת התחרות פורסם קול קורא להשתתפות, כשהנושא הנבחר והרלוונטי מאוד לאזורנו ובכלל היה "בין מים למים". 36 משתתפות ומשתתפים מרחבי המועצה הגישו את מועמדותם ויצירותיהם ישירות להליקון. השופטים – אביה זימרן ממצובה, לידיה גורדון קנכט מגעתון ושוקי סומר משמרת - קיבלו את היצירות וקראו בהן בעילום שם. לאחר כמה מפגשים שבהם התלבטו יחדיו, נשלחו שלוש היצירות הנבחרות להליקון. הזוכים הם: במקום השלישי ירדן חיים מאשרת, במקום השני איציק שחר ממצובה ובמקום הראשון לונה בן דב מכליל. לונה תייצג את המועצה בתחרות הארצית של הליקון.

ראש המועצה משה דוידוביץ בירך את המשתתפות והמשתתפים בתחרות, והדגיש את חשיבות התרבות והאמנות במרחב המועצה. מטעם הליקון שירה הקריאו שירים המשוררים יובל פסו ואיציק שחר והמתורגמנית סלמה ח'לבי. הצד המוסיקלי כלל שני שירים בביצועים נהדרים של רומיה מיכלין וחושן אהרון מהאולפן למוסיקה מטה אשר, בליווי של אינה קויטון בפסנתר. 

המיזם מתקיים במסגרת שיתוף פעולה של הליקון, מחלקת תרבות ואמנות של המועצה והספריה האזורית. 

הזוכים בתחרות עם ראש המועצה ומנהלת הספריה האזורית שפרה שליו