פרסי הוקרה לאנשי התרבות ממטה אשר

עיריית תל אביב הודיעה על הענקת פרס מפעל חיים לאיש המחול מגעתון רמי באר ועל הענקת פרס טשרניחובסקי לתרגום לעמרם פטר משמרת


עיריית תל אביב הודיעה ביום ראשון, 10 ביולי, שני על זכייתם של שניים מתושבי מטה אשר, רמי באר ועמרם פטר, בפרסים המוענקים בתחום התרבות.

רמי באר, חבר קיבוץ געתון, הוא הזוכה לשנת 2022 על זכייתו בפרס רוזנבלום לאמנויות הבמה מטעם העיר תל אביב-יפו - על מפעל חיים. באר הוא המנהל האמנותי של להקת המחול הקיבוצית, שמרכזה בבגעתון ומופיעה בכל העולם עם יצירותיו ככוריאוגרף.

מתוך נימוקי חבר השופטים: "רמי באר מבטא את הקולות המסוכסכים, הכואבים והמחפשים בתרבות הישראלית דרכי הבעה גופניות העובדות על המתח בין היחיד ובין הקבוצה. בתוך כך הוא פועל למען חשיפת אמנות המחול לפריפריה בסדנאות ובכיתות אמן, המאפשרים לרבדים שונים בחברה הישראלית להתבטא ולהביא את עצמם לידי ביטוי דרך האמנות".

רמי באר (צילום: אייל הירש)


ברכות גם לעמרם פטר, חבר קיבוץ שמרת, על זכייתו בפרס טשרניחובסקי לתרגומי מופת מטעם העיר תל אביב-יפו - על תרגומו מסנסקריט ל"המלך מאוהב: שני מחזות מהודו העתיקה" (קאלידאסה), ועל תרומתו רבת הערך להנגשת התרבות ההודית העתיקה.

עיריית תל אביב-יפו מעניקה פרס על שם משורר שאול טשרניחובסקי משנת 1942, כהוקרה לאחד מאבות השירה העברית החדשה, אשר נוסף על יצירתו המקורית המפוארת, גאל מלשונות לועזיות והכניס לספרות העברית מבחר משירת המופת העולמית. הפרס נועד לכבד ולעודד את המתרגמים לעברית.

עמרם פטר (צילום: שאול פטר)