שגרירי האו"ם הכירו את קו העימות

נציגים של 15 מדינות בבית האומות המאוחדות, בהם גלעד ארדן מישראל, התארחו למפגש של פורום קו העימות שהתקיים בזרעית. ראש המועצה סיפר להם על הפורום ועל הסכנות שעומדות מול יישובי הצפון


פורום קו העימות אירח השבוע (יום ראשון, 29 במאי) את שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן ושגרירים נוספים מ-15 מדינות המייצגים את מדינתם באו"ם, לדיון ותמונת מצב מגבול הצפון. המפגש התקיים בבית העם של מושב זרעית, על גבול הצפון, והשתתפו בו בין היתר נציגים מאסטוניה, צ'כיה, פולין, אל סלוודור, מלאווי, מקסיקו ועוד.

במפגש סיפר ראש המועצה משה דוידוביץ, המכהן גם כיו"ר פורום קו העימות, למשתתפים על הפורום - שהוקם בשנת 1988 ונחשב לאחד הפורומים המגובשים והמובילים בישראל. כמו כן שמעו השגרירים על יישובי קו העימות הצפוני, המונים כ-250 אלף תושבים בכ-20 יישובים יהודיים, ערביים ודרוזים.

כמו כן סיפר ראש המועצה כי במהלך 40 השנים האחרונות נחשפו יישובי גבול הצפון לאיומים ביטחוניים, חברתיים וכלכליים, דבר שהוביל את ראשי היישובים להתאגד כדי להוות גוש מסייע בכל הקשור בממשק בין הרשויות והתושבים למשרדי הממשלה.

"מטרתי היתה להראות לשגרירים באיזה גבול נפיץ ורגיש חיים התושבים בישראל", אמר דוידוביץ. "מטרת המפגש הייתה להראות להראות להם שישראל היא לא מדינה אגרסיבית, אלא מדינה שוחרת שלום".

שגרירי האו"ם במפגש עם פורום קו העימות (צילום: דורית ריטבו)