"הציבור יסלח על העיכוב"

בדיון שהתקיים בבית המשפט בנושא הכריתה המתוכננת של 50 עצי אקליפטוס בכביש עכו הישן, צידד השופט באיתור חלופה שתמנע את הנזק הסביבתי


"ראוי כי הצדדים כולם, הרוצים בטובת הציבור, ינסו לבחון שוב את החלופות השונות ולהגיע להסכמות. הגם שאינני דוברו של הציבור, ייתכן ואם משמעות שינוי כזה או אחר כרוך בעלות נוספת סבירה או בהמתנה נוספת סבירה, הציבור 'יסלח' על כך וימצא סיפוק והנאה מנסיעה בתחבורה ציבורית מהירה ויעילה העוברת בסמוך לשדרות עצים עתיקים ומרשימים". כך כתב שופט בית המשפט המחוזי בחיפה אהרון שדה בדיון שהתקיים אתמול (ראשון, 18 ביולי) בנוגע למחלוקת סביב כריתת 50 עצי אקליפטוס בין המועצה, תושביה והארגונים הירוקים לבין חברת נתיבי ישראל, שמבקשת להקים את מסלול המטרונית של עכו על שדרת העצים ההיסטורית שמובילה אל העיר מהכביש הישן ליד בוסתן הגליל. 

בדיון התחייבה חברת נתיבי ישראל כי היא לא תפעל בשטח השיפוט של מטה אשר כל עוד לא ניתן להם האישור לכך. ביום ראשון הבא, 25 ביולי, צפויה להתקבל ההחלטה הסופית של פקיד היערות במשרד החלקאות בעניין כריתת שדרת האקליפטוסים, לאחר עררים רבים שהוגשו בנושא.  

בעקבות התחלת העבודות של חברת ניבי ישראל עוד בטרם התקבלה ההחלטה על הערר שהגישו תושבים ומוסדות נגד הכריתה, הגישה המועצה האזורית מטה אשר באמצעות עו"ד אבי גולדהמר עתירה דחופה לעצירת העבודות, והשופט שדה נעתר לבקשה והוציא צו מניעה זמני עד לדיון שהתקיים אתמול. 

תחילת העבודות של נתיבי ישראל (צילום: ישראל בן עזרא)

את המאבק כנגד כריתת העצים מוביל כבר חודשים ארוכים ראש המועצה משה דוידוביץ, שדורש לשנות את תוואי המטרונית בכביש 8510 בין בוסתן הגליל לעכו לשם הצלת השדרה ההיסטורית ולמציאת תוואי חלופי שיאפשר את פיתוח תשתיות התחבורה הציבורית הנדרשת לצד הגנה על הסביבה והעצים המפוארים. אל המאבק נרתמו גם קק"ל, רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע והמועצה לשימור אתרים בגיבוי תושבי האזור. 

"נמשיך ונעמוד על המשמר ונלחם למען שינוי תוואי המטרונית לשם הגנה על שדרת האקליפטוסים הוותיקה כאשר לצידנו הארגונים הירוקים", אמר דוידוביץ. "נעשה כל שלאל ידינו כדי  שהחלטה שתיפול ב-25.7 בדיון בהשגות על אישורי הכריתה אל מול פקיד היערות הארצי תמנע את כריתת העצים העתיקים".