"אנחנו צריכים לרדוף אחרי המנהיגות בצפון - ולא להפך"

ראשי הרשויות בצפון קיימו מפגש עבודה ראשון עם שר הביטחון החדש בני גנץ ואנשי לשכתו. ראש המועצה ויו"ר פורום קו העימות משה דוידוביץ קרא לממשלה החדשה לקדם את הנושאים החשובים לתושבי הצפון: מיגון העורף ותיקון נושא הטבות המס


פורום קו העימות אירח אתמול (שלישי, 2 ביוני) במועצה אזורית מבואות החרמון את שר הביטחון בני גנץ, את השר לעניינים אזרחיים במשרדו מיכאל ביטון ואת אלוף פיקוד צפון, אמיר ברעם לישיבת עבודה ראשונה עם כניסתם לתפקיד. המפגש השתתפו ראשי ראשי הרשויות החברות בפורום ובעלי התפקידים במשרד הביטחון ובצה"ל.*

״שמחתי להיפגש עם ההנהגה המקומית של יישובי קו העימות, אנשים טובים שאני מכיר מזה שנים רבות", אמר גנץ. "הנהגה אחראית, יציבה שמביאה לפיתוח מרשים של היישובים. אנחנו נמצאים בתקופה מורכבת, ואני מתכוון לעשות את כל מה שאפשר כדי להמשיך את תנופת הפיתוח ולאפשר לתושבי הצפון לחיות בשקט וברווחה. מבחינתי, ההנחיה לדרגים המקצועיים היא שאנחנו צריכים לרדוף אחרי המנהיגות המקומית, ולא היא אחרינו בכדי לנסות ולסייע לתושבים".

ראש המועצה ויו"ר פורום קו העימות משה דוידוביץ בירך על כך שמיד עם כניסתם למשרד הביטחון, ראו לנכון השרים ובעלי התפקידים להגיע למפגש עם ראשי רשויות פורום קו העימות. "ביטחון תושבי הצפון הוא קריטי לחוסנה של מדינת ישראל", אמר דוידוביץ. "לאחר תקופה ארוכה של עיכובים וחוסר תפקוד המערכת בשל הבחירות החוזרות, זהו הזמן לפעול בנחישות לטיפול בסוגיות הבוערות שעל סדר היום, ובראשן תוכנית מיגון הצפון, שאושרה כבר ב-2018 ועדיין אנו נאלצים להיאבק על העברת תקציבים לביצועה בשטח; הארכת הוראת השעה ותיקון חוק הטבות המס, אשר יטפל בפגיעה החמורה בתושבי הצפון השומרים בנוכחותם על גבול הצפון; הקמת מרכזי חוסן אזוריים שיאגמו משאבים ויטפלו בצרכים הנפשיים, הפיזיים והקהילתיים של התושביםכפי שהשכילה המדינה להשקיע בדרום, הגיע העת להשקעה היקפית בצפון. הנושאים שהועלו על ידינו זכו להתייחסות הולמת ומחוייבות לקידומם בטווח המיידי."

בני בן-מובחר, יו"ר אשכול רשויות גליל מזרחי וראש מועצה האזורית מבואות החרמון, אשר אירח את המפגש, אמר לשרים גנץ וביטון: "יש לכם תפקיד חשוב בתקופה רגישה ואנו, ראשי הרשויות, מאמינים בכם שתובילו ותנהיגו ותיקחו אחריות על ביטחונם של תושבי הצפון. יישובי הצפון שבעים מהבטחות ומתוכניות שלא מומשו. אנו מצפים שמשרד הביטחון ידאג לכל הקשור לביטחון כדי שאנו, ראשי הרשויות נתפנה לעסוק בהיבטים האזרחיים של פיתוח כלכלי, שיפור איכות החיים, קידום הבריאות, התחבורה והחינוך לרווחת התושבים. כפי שהצהרתם: בואו נשים יחד את המדינה לפני הכל ונפעל למען התושבים".

מפגש פורום קו העימות עם שר הביטחון / צילום: אריאל חרמוני